Dorota Koziara
Przewodnicząca Jury
Designer, artysta, architekt wnętrz, art.dyrektor, kurator wystaw. Współpracowała z Atelier Mendini w Mediolanie. Główną siedzibą jej studia jest Mediolan. Projektuje dla takich firm jak Alessi, Swatch, Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarovski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman, Ardcodife Louvre, Cosi Tabellini, Velab, Christian Dior, Kronopol, Tubądzin, Manufaktura Bolesławiec, Pimar i wiele innych. Zajmuje się promocją designu, strategią rozwoju firm poprzez design oraz krytykę designu. Od lat jest też kuratorem i organizatorem wystaw promujących design na polu międzynarodowym. Laureatka w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim “Third Millenium” we Włoszech za instalacje “12 Angeli “. W 1998 opracowuje część dramaturgii i scenografii do spektaklu “70 Angels on the Facade” w reżyserii Roberta Wilsona dla Piccolo Teatro w Mediolanie.
Więcej na: www.dorotakoziara.com
oraz www.facebook.com/Dorota-Koziara-Studio
Więcej na: www.dorotakoziara.com
oraz www.facebook.com/Dorota-Koziara-Studio
Piotr Kuchciński
Architekt, projektant mebli, dyrektor artystyczny w firmie Noti. Zajmował się również projektowaniem graficznym oraz ilustracją książkową. Od kilku lat współpracuje z czołówką polskich firm meblarskich (m.in. Balma, Noti, Profim, Vox i Bejot) projektując dla nich meble. Autor licznych kolekcji nagradzanych w wielu konkursach branżowych. Jego projekty zdobyły nagrody m.in.: 2 nagrody Red Dot Design Award, Dobry Wzór Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Godło PRODECO, Produkt Roku MEBLE PLUS, Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich. W 2012 roku Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał mu tytuł designera roku.
Więcej na: www.piotrkuchcinski.pl
Więcej na: www.piotrkuchcinski.pl
Wojciech Trzcionka
Dyrektor wydawniczy magazynu „Design Alive”. Konsultant w dziedzinie designu, juror w wielu konkursach wzorniczych. Laureat nagrody „Ostre Pióro" nadawanej przez Business Centre Club za wkład w rozwój przedsiębiorczości. Ukończył Uniwersytet Warszawski na wydziale Dziennikarstwa i Nauk Społecznych, następnie dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny i wydawca gazet. Znawca polskiego i światowego designu. Podróżnik.
Edward Brylowski
Założyciel firmy Terma Sp. z o.o. Od początku działalności skoncentrowany na produkcji innowacyjnych rozwiązań grzewczych. W latach 80. powrócił do idei, udoskonalił i rozpoczął produkcję maszyn przeciskowych, wyznaczając nowe standardy jakościowe w tej dziedzinie. W 2011 rozpoczął także produkcję urządzeń do rehabilitacji. Dzięki wrodzonej determinacji w dążeniu do doskonałości i innowacji, Terma w jego rękach nie spoczywa na laurach, tylko wciąż poszukuje rozwiązań, które mogą zmienić otoczenie wokół nas.
Dariusz Berus
Główny konstruktor, związany z Termą od 16 lat. Od wielu lat pracuje w branży grzewczej. Dzięki niemu wiele pozornie niemożliwych do wykonania projektów ujrzało światło dzienne.
Tomasz Gigiel
Projektant i grafik. Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego ASP w Gdańsku. Wykładowca WSG w Bydgoszczy. Autor wielu wdrożonych projektów z zakresu wzornictwa, architektury wnętrz i grafiki użytkowej. Od przeszło czterech lat związany ze spółką Terma.