INSPIRACJE

Pierwszy z cyklu filmów poświęcony jest przede wszystkim głównej idei tegorocznej edycji konkursu - „ciepło z prądu”. Nasi eksperci opowiedzą także o  trendach w branży grzewczej,  potencjale urządzeń grzewczych i problemach technologicznych. 

W tym odcinku konstruktor z zespołu zajmującego się produktami profilowymi opowiada o idei „ciepła z prądu” oraz istocie współpracy dwóch światów – projektanta i konstruktora.

W kolejnym odcinku o tworzeniu nowej wartości i poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań opowiedzą projektanci z zespołu zajmującego się produktami odlewanymi.

W tym odcinku Michał Kitkowski, właściciel firmy SunSol, mówi o kierunkach rozwoju fotowoltaiki, branży elektrycznej, o inteligentnych sieciach oraz zintegrowanych systemach zarządzania energią. Opowiada również o swojej podróży dookoła świata oraz powodach, dla których zainteresował się ogniwami słonecznymi.

Cykl wywiadów towarzyszących konkursowi Terma Design 2016 zamykamy odcinkiem, w którym Mirosław Rekowski, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz właściciel firmy Rekowski Studio opowiada o tym, gdzie warto szukać inspiracji.