Prosty? Spiralny? Z wtyczką? Rodzaje przyłączy elektrycznych w produktach TERMA

Grzałka VEO - system SMART, przyłącze typu S - złącze śrubowe z maskownicą 35 mm

Rosnąca popularność produktów grzewczych zasilanych prądem elektrycznym znajduje odzwierciedlenie w szerokiej ofercie Termy, w której znajdziecie:

  • grzejniki elektryczne napełnione czynnikiem grzewczym z fabrycznie zainstalowaną grzałką;
  • grzejniki elektryczne suche, z kablem grzewczym przeciągniętym we wnętrzu grzejnika;
  • grzałki elektryczne, które poza grzejnikami elektrycznymi znajdują zastosowanie w grzejnikach zasilanych z układu centralnego ogrzewania.

Każdy z produktów znajdujący się w jednej z wymienionych grup, zostaje fabrycznie wyposażony w przyłącze elektryczne. W artykule tym objaśniamy jakie są możliwości konfigurowania przyłączy elektrycznych w produktach TERMA standardowych dla polskiej oferty.

 

TYPY PRZYŁĄCZY ELEKTRYCZNYCH CHARAKTERYSTYCZNE DLA URZĄDZEŃ w I klasie ochronności

Produkt elektryczny zasilany prądem z instalacji elektrycznej wymaga zastosowania odpowiedniego przyłącza, które będzie bezpieczne dla użytkownika oraz funkcjonalne. 

Gwarantujemy, że wszystkie produkty elektryczne Terma spełniają prawnie określone normy bezpieczeństwa związane z ich użytkowaniem. Każda z grzałek eletrycznych naszej produkcji posiada Deklarację Zgodności, z którą można zapoznać sie TUTAJ. 

Poza typowymi dla produktów elektrycznych przyłączami z wtyczką, propnujemy także przyłącza bezpośrednio do puszki elektrycznej, a dla wybranych modeli grzałek także złącza śrubowe, które umożliwiają montaż bezpośrednio do kabla wyprowadzonego ze ściany (bez konieczności obsadzania puszki elektrycznej). 

Chcę dowiedzieć się więcej na temat rodzajów wtyczek w kablach zasilających

 

Poza dbałością o bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, dokładamy starań, aby nasze produkty elektryczne były dopracowane i estetyczne także w detalach dotyczących przyłączy elektrycznych. Jeśli razi Was widok kabli elektrycznych, wybierzcie wersję przyłączaną bezpośrednio do puszki elektrycznej, z maskownicą kabla. 

W poniższej tabeli przedstawiono typu przyłączy elektrycznych w produktach Terma oferowanych na terenie Polski. Są one przystosowane do standardu instalacji elektrycznych w I klasie ochronności, charakterystycznej dla naszego kraju. 

Uwaga: Kable z wtyczką nalezy zawsze podłączać do gniazdek zapewniających uziemienie. Fakt, że wtyczka pasuje do innego gniazdka, nie zapewnia bezpieczeństwa pracy urządzenia elektrycznego. 

KOD TYP PRZYŁĄCZA SYMBOL POMOCNE INFORMACJE
W kabel prosty z wtyczką kabel przyłączany do gniazdka elektrycznego, wtyczka typu CEE7/7 - międzynarodowy standard dla urządzeń w I klasie izolacji
U kabel spiralny z wtyczką kabel przyłączany do gniazdka elektrycznego, wtyczka typu CEE7/7 - międzynarodowy standard dla urządzeń w I klasie izolacji
R kabel prosty z wtyczką i włącznikiem ON/OFF włącznik grzałki znajduje się na wtyczce (charakterystyczny dla grzałki REG 2 oraz Sim)
T kabel spiralny z tyczką i włącznikiem ON/OFF włącznik grzałki znajduje się na wtyczce (charakterystyczny dla grzałki REG 2)
P kabel prosty bez wtyczki kabel przyłączany bezpośrednio do puszki elektrycznej, stosowany m.in. w grzejnikach z wbudowaną grzałką One - w przypadku tych grzejników kabel ukryty jest w mocowaniu i pozostaje niewidoczny
M kabel prosty bez wtyczki z maskownicą kabel przyłączany bezpośrednio do puszki elektrycznej, maskownica umożliwia estetyczne ukrycie przyłącza
L złącze śrubowe z maskownicą 40 mm pozwala na bezpośrednie przyłaczenie kabla wyprowadzonego ze ściany (dostępne dla sterowników grzałek z grupy KTX i VEO)
S złącze śrubowe z maskownicą 35 mm pozwala na bezpośrednie przyłączenie kabla wyprowadzonego ze ściany (dostępne dla sterowników grzałek z grupy KTX i VEO)
D przyłącze TS1/SS1 systemy Terma Split i Smart Split w kl. I pozwalają na odłączenie elementu grzejnego od sterownika grzałki (odpowiednio: KTX i VEO)
Y przyłącze TS3 charakterystyczne dla grzejników elektrycznych przystosowanych do pracy z Blowerem 
F kabel proty bez wtyczki, fil-pilote charakterystyczne dla urządzeń II klasy, na polskim rynku oferowane z udządzeniem Blower