Prawidłowy dobór grzałki

Pierwszym i najważniejszym kryterium doboru grzałki do grzejnika jest jej moc. Moc grzałki dopasowujemy do wydajności grzejnika dla parametrów 75/65/20°C, kierując się następującymi kryteriami:

  1. Dla większości grzałek z maksymalną nastawą temperatury ok. 60-65°C (np. MEG, MOA, REG, KTX, ONE) moc grzałki powinna być zbliżona do mocy grzejnika.
  2. W przypadku grzałek z elementem samoregulującym PTC (SKT, SOA) moc grzałki nigdy nie może przewyższać mocy grzejnika dla parametrów 75/65/20°C.

Na stronie z opisem każdego grzejnika można znaleźć tabelę ze specyfikacjami, która zawiera kolumnę (oznaczoną symbolem gniazdka elektrycznego Moc grzejnika elektrycznego albo grzałki) określającą moc grzejnika w wersji elektrycznej albo moc grzałki zalecaną dla grzejnika o danych rozmiarach. Grzałka o mocy dobranej zgodnie z powyższymi kryteriami będzie pracować bezpiecznie, w pełni funkcjonalnie i efektywnie. Przy doborze grzałki warto także rozważyć przydatność takich cech użytkowych, jak prostota obsługi, ilość nastaw lub przeznaczenie (suszenie czy ogrzewanie pomieszczenia).

Godne polecenia są grzałki, które posiadają funkcje upraszczające obsługę (np. automatyczne wyłączenie po zadanym czasie, przydatne do ekonomicznego suszenia ręczników lub ubrań). Jeśli potrzebna jest dodatkowa regulacja temperatury pomieszczenia, można wybrać grzałki współpracujące z osobnym, bezprzewodowym programatorem pokojowym.

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych - zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach marketingowych - przez administratora danych TERMA Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, Czaple 100, 80-298 Gdańsk zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

To prevent automated spam submissions leave this field empty.