Niewielkie przestrzenie łazienek w blokach i mini-apartamentach często wymuszają poszukiwanie niestandardowych rozwiązań w planowaniu ich aranżacji. W ofercie producentów ceramiki i mebli łazienkowych znaleźć można miniaturowe umywalki, kabiny prysznicowe i wanny o nietypowych kształtach umożliwiające maksymalne wykorzystanie powierzchni wnętrza.
W ofercie Termy znajdziecie grzejniki, które pozwolą wykorzystać nawet niewielkie dostępne przestrzenie: przy drzwiach, w kątach wewnętrznych lub zewnętrznych, a także pod skosami. W artykule prezentujemy modele grzejników, w których typoszeregu znajdują się rozmiary umożliwiające wykorzystanie ich w miejscach wyjątkowo trudnych do zagospodarowania.
GRZEJNIKI WĄSKIE, DO WYKORZYSTANIA NA NIEWIELKICH PRZESTRZENIACH PRZY DRZWIACH
Większość grzejników łazienkowych dostępnych na rynku to modele o szerokości co najmniej 400 mm.
W ofercie Termy znajdziecie jednak kilka modeli o szerokości 300 mm, a także grzejnik, którego szerokość wynosi jedynie 200 mm.
Niewielka szerokość grzejnika umożliwia zainstalowanie go w przestrzeniach przy drzwiach, lub na ścianach wzdłuż sięgających podłogi oknach.
Najwęższy model z oferty Terma to grzejnik Easy, cechujący się szerokością 200 mm oraz licowaniem profili, które powoduje jednorodność formy i nadaje modelowi wygląd nowoczesnej drabiny. Easy dostępny jest w kilku wysokościach, istnieje także możliwość wyposażenia grzejnika w funkcjonalne półki z drewna tekowego, bukowego lub dębowego. Poza wersją zasilaną z centralnego ogrzewania dostępna jest także wersja elektryczna oraz model z fabrycznie wbudowaną grzałką One.
Nieco tylko więcej przestrzeni niż grzejnik Easy wymaga model Mike, dostępny w szerokości 230 mm. Mike zbudowany jest z kolektorów o przekroju kwadratu, połączonych okrągłymi rurkami o średnicy jedynie 14 mm. Wąskie rurki oraz zachowanie przestrzeni między sekcjami nadają formie lekkość, dzięki czemu Mike bardzo dobrze sprawdza się w bardzo małych łazienkach i toaletach. Podobnie jak Easy, Mike także dostępny jest w wersji z wbudowaną grzałką One (Mike One).
Grzejnik elektryczny Lima w kolorze Red Wine z palety Premium
Wśród klasycznych grzejników łazienkowych zbudowanych z okrągłych rurek, dwa modele: Alex oraz Lima dostępne są w szerokości 300 mm. Niewielki rozmiar pozwala zastosować te modele w ograniczonych przestrzeniach, np. przy drzwiach. Rurka typu „C” pełni rolę relingu, dzięki czemu łatwo zawiesić ręczniki do wysuszenia. Zarówno Alex, jak i Lima występują w wersji z wbudowaną grzałką One (Alex One i Lima One).
Dla osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań i nowoczesnej bryły, wartą rozważenia propozycją jest model Vivo, który także dostępny jest w wersji wąskiej - jego szerokość to jedynie 300 mm. Do tego modelu dokupić można montowany na wcisk wieszak Happy, dostępny w trzech wzorach. Wybór spośród kilkuset możliwości kolorystycznych pozwala tworzyć unikalne kompozycje, które staną się oryginalnym i funkcjonalnym elementem wnętrza. Grzejnik Vivo, podobnie jak przedstawione wyżej modele, dostępny jest w wersji w wbudowaną grzałką One (Vivo One).
REGULOWANE MOCOWANIA POZWALAJĄ PRZYSUNĄĆ GRZEJNIK DO ŚCIANY
Wszystkie wskazane wyżej modele grzejników Terma posiadają mocowania umożliwiające regulowanie odległości grzejnika od ściany. W przypadku bardzo ograniczonych przestrzeni zawieszamy grzejnik maksymalnie blisko ściany, natomiast jeśli wielkość łazienki na to pozwala a planujemy wykorzystywać grzejnik jako suszarkę do ręczników i ubrań – możemy zwiększyć odległość.
Grzejnik Incorner w kolorze Sparkling Grey
GRZEJNIKI, KTÓRE ZAGOSPODARUJĄ TRUDNE KĄTY PROSTE
Mała łazienka, w której część ograniczonej przestrzeni dodatkowo zajmuje pion wentylacyjny, wymaga szczególnie starannej i przemyślanej aranżacji. Warto wiedzieć, że dodatkowe kąty proste tworzą możliwość zagospodarowania ich za pomocą jednego z dwóch grzejników Terma.
Incorner, to model, który z powodzeniem zastosujemy w przypadku kątów 90◦. Płaskie rurki ugięte pod kątem 90◦ tworzą charakterystyczną funkcjonalną bryłę. Odstępy między sekcjami pozwalają z powodzeniem wykorzystać grzejnik do suszenia ręczników.
W przypadku kątów otwartych ciekawą propozycją może być grzejnik Outcorner, którego płaskie rurki ugięte zostały pod kątem 270◦. Podobnie jak w przypadku modelu Incorner, w tym przypadku także możemy zawiesić ręczniki do wysuszenia wykorzystując wolne przestrzenie między sekcjami.
ZASTOSOWANIE GRZAŁKI ELEKTRYCZNEJ
Warto wspomnieć, ze wszystkie przedstawione w artykule modele grzejników można elektryfikować. Zastosowanie grzałki elektrycznej w przypadku grzejnika zasilanego z układu centralnego ogrzewania daje sposobność wykorzystania go poza sezonem grzewczym: kiedy chcemy dogrzać pomieszczenie lub wysuszyć ręczniki.
Grzałkę elektryczną można także zainstalować do grzejnika napełnionego olejem. W takim przypadku podłączenie grzałki do gniazdka elektrycznego za pomocą wybranego rodzaju kabla stwarza możliwość korzystania z niego natychmiast po włączeniu. Pozwala to uniezależnić miejsce montażu grzejnika od wyprowadzonych przyłączy c.o.