Jak wybrać kolor grzejnika?

OFERTA KOLORYSTYCZNA TERMY

Terma w swoim wzorniku kolorów oferuje wybór spośród kilkuset możliwości wykończenia powierzchni grzejnika. Grzejniki profilowe z czarnej stali pomalować można farbą proszkową, a także w zależności od modelu wybrać farbę ciekłą lub powłokę galwaniczną. Pełna paleta wykończeń dla grzejników profilowych obejmuje:

  • 191 kolorów RAL oferowanych w wersji podstawowej z połyskiem charakterystycznym dla tej palety (ok. 75% połysku);
  • 191 kolorów RAL w wykończeniu matowym, o umiarkowanym poziome połysku (25-30% połysku), powłoka charakteryzujące się gładką w dotyku powierzchnią;
  • 191 kolorów RAL w wykończeniu soft – bardzo matowym, o niskim poziomie połysku i satynowej powierzchni (poniżej 10% połysku), powłoka charakteryzujące się aksamitną w dotyku powierzchnią;
  • 50 kolorów specjalnych (farby proszkowe) skomponowanych w trzech paletach barw: od chłodnych szarości do czerni, od ciepłych beży do brązów, oraz kolory wytypowane przez zespół projektantów Terma zgodne z trendami rynkowymi;
  • 12 kolorów premium (farby ciekłe), które oferowane są do wybranych modeli grzejników, cechujące się wyjątkowym nasyceniem barw, które na malowanej powierzchni pozwala uzyskać efekt wielowymiarowości i głębi;
  • Powłokę chromową oferowaną dla wybranych modeli grzejników, uzyskiwaną w procesie galwanizacji stali.

Chcę poznać wszystkie kolory TERMA

 
 

MOŻLIWOŚCI ARANŻACJI WNĘTRZ Z WYKORZYSTANIEM KOLORÓW TERMA

Niespotykana na rynku, wyjątkowo obszerna oferta kolorystyczna Termy daje możliwości tworzenia barwnych kompozycji, które nie są możliwe z wykorzystaniem modeli grzejników innych producentów. W zależności od preferencji możemy zaaranżować wnętrza, w których grzejnik stanie się ich głównym elementem kontrastując z pozostałymi elementami wykończenia, lub pozostanie niewidoczny wtapiając się w tło ściany.

W ofercie kolorów Termy znajdują się zarówno barwy neutralne, które możemy określić jako „bezpieczne”: od bieli poprzez odcienie szarości i beży po klasyczną czerń, jak i „odważne” kolory z palety RAL: czerwienie, róże, pomarańcze, zielenie, błękity i granaty.

KLASYCZNA BIEL ORAZ BEZPIECZNE SZAROŚCI I BEŻE

Jeśli mamy wątpliwości czy kolor „odważny” da odpowiedni efekt, a także czy nie znudzi nam się po kilku miesiącach, warto postawić na klasykę, która wcale nie musi być nudna.

Kolory specjalne w odcieniach bieli, szarości, beżu i czerni posiadają różne typy wykończenia: mogą być strukturalne, wyczuwalne pod ręką lub zupełnie gładkie i odbijające światło.

Wyjątkową propozycją są także farby naśladujące kolory metali szlachetnych: miedzi i złota, które szczególnie pięknie prezentują się na modelach grzejników zbudowanych z okrągłych rur.

 

KOLORY DLA ODWAŻNYCH

Jeśli decydujemy się na bardziej odważny wybór koloru grzejnika, mamy dwie możliwości aranżacji wnętrza: w której grzejnik będzie kontrastował z tłem, lub w której wtopi się w tło.

 Iron S w kolorze klasycznej bieli (RAL 9016).

Grzejnik kontrastujący z tłem, na co zwrócić uwagę?

Jeśli nie boisz się odważnych rozwiązań i chcesz, żeby w Twoim wnętrzu znalazły się silnie dominujące akcenty kolorystyczne, Terma daje Ci możliwość, aby jednym z nich stał się grzejnik. Warto w takim wypadku wybrać odpowiedni model, aby nie tylko kolor ale i piękna forma stanowiły ozdobę wnętrza.

Ulubionym grzejnikiem projektantów stawiających na wyrazistość elementów designu, jest model Hex, który sam w sobie stanowi wartość estetyczną. Jeśli do jego przestrzennej formy bazującej na powtórzonym motywie heksagonu dodasz odważny kolor, uzyskasz efekt modernistycznej rzeźby użytkowej. Najlepiej odnajdzie się ona na neutralnym tle, kiedy uwagi patrzącego nie będą odciągały inne elementy wnętrza.

Inne modele, które pięknie zaprezentują się w odważnych barwach to grzejniki licowane, tworzące spójne formy geometryczne: Aero, Angus, Easy, Zigzag, Simple oraz Vipera.

Pomalowane na kontrastujący kolor stworzą unikalne wnętrze, jeśli ten sam odcień powtórzysz na innym detalu aranżacji, np. na ręcznikach, dywaniku czy baterii łazienkowej.

Chcę dowiedzieć się więcej o grzejnku Hex

 Hex w kolorze Red Wine z palety kolorów premium.

Grzejnik stapiający się z tłem

Jeśli marzy Ci się okładzina ściany w kolorach zieleni, granatu lub czerwieni, a na niej wtapiający się w tło grzejnik, oferta kolorów Termy wychodzi wprost naprzeciw tej potrzebie.

Obecny w najnowszych trendach mocny akcent kolorystyczny na ścianach, pozwala zaaranżować bardzo przytulną „pudełkową” przestrzeń i pożądany jest zarówno w przestrzeniach dziennych jak i w łazienkach.

Szeroka oferta kolorów RAL wraz z wykończeniem o różnych stopniach połysku, umożliwia idealne dopasowanie koloru grzejnika do koloru ściany. RAL-ownik Termy jest narzędziem standaryzowanym, pochodzącym od autoryzowanego dostawcy w Niemczech.

Taki sam RAL-ownik stanowi referencję dla producentów farb i wszelkich materiałów wykończeniowych. Jeśli wybierzesz kolor z RAL-ownika Termy i kolor farby na ścianę na podstawie oryginalnego RAL-ownika w miejscu zakupu farby, masz pewność, że otrzymasz produkty o tym samym odcieniu.

Zwróć jednak uwagę na możliwości wyboru natężenia stopnia połysku. Grzejnik w kolorze RAL o standardowym połysku wyróżni się na tle ściany bardziej niż grzejnik w wersji matowej

Chcę dowiedzieć się więcej o grzejnku Aero.

 Aero V w kolorze specjalnym Denim. 

Atuty aranżacji z grzejnikami stapiającymi się z tłem - niski koszt i wyjątkowy efekt

W przypadku grzejników, które chcemy wtopić w tło ściany, poza modelami dekoracyjnymi doskonale sprawdzą się także łazienkowe grzejniki rurkowe.

Ich atutem jest atrakcyjna cena, zdecydowanie niższa niż w przypadku modeli dekoracyjnych.

Jeśli chcemy stworzyć oryginalne wnętrze, a jednocześnie zależy nam na niskim koszcie materiałów, wybierzmy grzejnik o klasycznym kształcie, np. Alex lub Pola.

Grzejnik rurkowy pomalowany na kolor butelkowej zieleni lub ciemnego granatu, zawieszony na ścianie o tym samym odcieniu pozwoli stworzyć oryginalną, spójną i przytulną kompozycję.

Na okrągłych rurkach pięknie prezentują się także kolory z palety premium, przykładem jest farba mokra Brass pokazana na ilustracji obok. 

Chcę dowiedzieć się więcej o grzejniku Alex

 Alex w kolorze Brass z palety premium.

 

 
 

PUŁAPKI KOLORYSTYCZNE

Szeroka  oferta kolorystyczna Termy daje niespotykane możliwości idealnego doboru koloru grzejnika do wnętrza. Mnogość barw we wzorniku stwarza jednak również pokusy, którym trudno się oprzeć. Podpowiadamy jak uniknąć błędu podczas wyboru koloru grzejnika.

1. SPRAWDŹ KOLOR "NA ŻYWO"

Podejmując ostateczną decyzję o wyborze koloru zawsze kieruj się efektem jaki widzisz na listku w rzeczywistym wzorniku kolorów, dotyczy to przede wszystkim kolorów Specjalnych i kolorów Premium.

Opracowując materiały elektroniczne dbamy o jak najlepsze odzwierciedlenie efektu jaki daje farba na profilu, ale w zależności od ustawień monitora czy wyświetlacza kolor może się nieco różnić od rzeczywistego. Listę Partnerów Handlowych Terma, którzy są w posiadaniu wzorników znajdziesz na naszej stronie www.

Sprawdzam, gdzie mogę zobaczyć "na żywo"wzornik kolorów

 

2. DOPASUJ KOLOR DO ARANŻACJI

Nie sugeruj się wyłącznie tym jak bardzo dany kolor podoba Ci się na listku wzornika.
Nie zawsze kolor subiektywnie najładniejszy pozwoli uzyskać najlepszy efekt w rzeczywistości. Zwykle jest tak, że do naszego wnętrza najlepsze okazują się kolory, których wyjściowo nie rozważaliśmy. Weź pod uwagę aranżację przestrzeni, do której projektowany jest grzejnik: jej wielkość, dominujące kolory oraz fakturę ścian, podłóg i mebli.

Kolor warto też uważnie komponować z modelem grzejnika. Rury okrągłe lub formy o zaokrąglonych krawędziach pozwalają pięknie odbijać światło, dzięki czemu możliwe jest na nich wydobycie pełnego potencjału farb z połyskiem. Natomiast grzejniki zbudowane z rur płaskich, pomalowane farbą matową wydobędą zaprojektowaną formę, uzyskamy dzięki nim efekt monolitu.

Terma 3D
RADA?

Jeśli masz trudność z wizualizacją wybranego modelu grzejnika w konkretnym kolorze, przygotowaliśmy narzędzie, które wspomoże Twoją wyobraźnię.

W kartach produktu na naszej stronie www znajdują się wizualizacje 3D, które pozwalają zmieniać kolor grzejnika oraz kolor ścian. Warto wykorzystać to narzędzie, aby sprawdzić różne rozwiązania kolorystyczne, od kontrastowych do bardziej stonowanych.

 
3. Nie podejmuj decyzji pod wpływem impulsu

Barwy we wnętrzach mają ogromne znaczenie dla całokształtu aranżacji i naszego samopoczucia. Kolor ściany zwykle zmienisz łatwiej niż kolor grzejnika, dlatego dobrze zastanów się zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Nasza rada? Im bardziej odważny kolor grzejnika tym więcej czasu dajmy sobie na ostateczną decyzję.

 
 

CO JEŚLI NIE TRAFIĘ Z KOLOREM GRZEJNIKA?

Jeśli nie jesteś zadowolony z końcowego efektu wizualnego, Terma daje możliwość przemalowania grzejnika. Szczegóły oferty oraz wycena zostaną Ci przedstawione po kontakcie z naszym Przedstawicielem Handlowym za pomocą formularza na stronie www (tutaj).

Modal