Jak dodać Wizualizację 3D na własną stronę internetową

Zachęcamy do publikacji Wizualizacji 3D produktów na własnych stronach www:

 

 

Nasze wizualizacje 3D umożliwiają oglądanie grzejników, grzałek i akcesoriów z każdej strony, dobranie odpowiedniego koloru specjalnego lub z palety RAL oferty TERMY. Jeśli posiadasz podłączone gogle VR możesz obejrzeć produkty w rzeczywistości wirtualnej a w przypadku niektórych wizualizacji także ich przekrój i zasadę działania w postaci animacji. Ponadto wizualizację dają możliwość obejrzenia grzejnika we własnym pomieszczeniu oraz odpowiednio dobranych wnętrzach.

 

Wizualizacje 3D ułatwiają właściwy dobór produktów i kolorów do wystroju pomieszczenia. Dzięki nim Kupujący może:

 •     obejrzeć produkt z każdej strony,
 •     sprawdzić, jak wygląda w wybranym kolorze specjalnym lub z palety RAL Termy,
 •     dowolnie oddalić oraz zbliżyć produkt, żeby przyjrzeć się detalom,
 •     zobaczyć, jak produkt prezentuje się na tle przykładowych aranżacji,
 •     wgrać do aplikacji własne zdjęcie i umieścić wybrany produkt Termy na tle swojego pomieszczenia.

Do działania wizualizacji 3D wystarczy zwykła przeglądarka internetowa wspierająca standard WebGL. Można je przeglądać na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych na każdej platformie. Wizualizacje te nie obciążą twojej infrastruktury, gdyż będą ładowane bezpośrednio z serwera Termy. Terma również je rozwija więc jak tylko dodamy nową funkcjonalność, to automatycznie ona również pojawi się w Wizualizacjach 3D udostępnionych na Twojej stronie.

API

W celu opublikowania Wizualizacji 3D na własnej stronie internetowej przygotowaliśmy API, które upraszcza ten proces. Obecnie odbywa się to na zasadzie wykorzystania opcji powszechnie znanej jako “Udostępnij”, która polega na wygenerowaniu krótkiego kodu HTML, który należy wkleić na własnej stronie internetowej. W ten sposób można wykorzystać Wizualizacje 3D na stronach i portalach internetowych wykonanych w różnych technologiach.

Instrukcja dodania Wizualizacji 3D na własną stronę:

 1. Otworzyć stronę: https://www.terma24.pl/wizualizacje-3d-api :

   
 2. Kliknąć na miniaturkę produktu, którego Wizualizację 3D chcemy wstawić na własną stronę www, np.:


   
 3. Skopiować wygenerowany kod HTML:


   
 4. Wkleić wygenerowany kod HTML na własną stronę internetową.

To jest wszystko co jest wymagane aby dodać Wizualizację 3D na własną stronę internetową. Jest ona responsywna więc dostosuje się ona wielkością do okna w którym zostanie umieszczona. Tutaj należy uważać jeśli ten kod wklejamy gdzieś do CMS by wkleić go jako “źródło” by został ten kod wykonany a nie wyświetlony jako tekst.

Powyżej wygenerowany kod dołączy Wizualizację 3D w języku polskim. Aby zmienić język wizualizacji 3D na inny należy zmienić adres www w wygenerowanym kodzie z “www.termaheat.pl” na “en.termaheat.com”, "fr.termaheat.com ", “de.termaheat.com”,  “ru.termaheat.com” oraz zmienić “pl” na “com”. Np. w celu zmiany języka polskiego na angielski dla grzejnika Stand należy zmienić tę część wygenerowanego kodu:  src="//www.termaheat.pl//3dvisualization/grzejnik-stand" na src="//en.termaheat.com//3dvisualization/grzejnik-stand" .

Do przeglądania zawartości nie potrzeba instalować żadnych pluginów, jedyne wymaganie to przeglądarka internetowa obsługująca WebGL (Chrome, Firefox, Opera, Safari, Internet Explorer 11, Egde). Więcej informacji na temat wspierania standardu znajdziesz na tej stronie: https://caniuse.com/#feat=webgl .

Wizualizacje 3D będą działać zarówno na stronach z SSL jak i bez, ale należy zwrócić uwagę na protokół, który został wykorzystany, czy jest ten sam, w którym odbywa się bieżące połączenie.