Dlaczego warto zastosować maskownicę kabla grzałki?

Nie kabluj! Prosty i sprytny sposób na upiększenie mieszkania

Maskownica kabla grzałki

We współczesnym domu lub mieszkaniu roi się od sprzętów elektronicznych i kabli. Co jakiś czas kupujemy coś nowego i … bywa, że brakuje nam gniazdek, więc sięgamy po przedłużacze. Dom pełen kabli! Brrr!

Nam także się to nie podobało, dlatego jako producent otwarty na rozwiązania podnoszące komfort pracy i zwiększające poczucie estetyki zaprojektowaliśmy dla Ciebie coś specjalnego – maskownicę kabla do grzałek MOA i MEG.

Bezpieczeństwo i estetyka

Maskownica kabla do grzałek MOA i MEG zapewnia estetycze wykończenie prac instalacyjnych oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowania grzałki. Maskownica wykonana jest w tym samym kolorze, co obudowa grzałki i przeznaczona do zastosowania w wariancie urządzenia z kablem prostym bez wtyczki.

Proste rzeczy są zawsze najbardziej niezwykłe

Użycie maskownicy daje wiele korzyści:

  • maskuje otwór w ścianie, do którego wprowadzony jest przewód,
  • zmniejsza ryzyko uszkodzenia kabla,
  • stanowi estetyczne wykończenie wnętrza (oferowana jest w kolorach grzałek).

Maskownica przyda nam sie w każdym przypadku, kiedy przewód zasilający ukrywamy w ścianie (w rurce instalacyjnej tzw. peszlu), a grzałkę podłączamy do instalacji elektrycznej na stałe. W myśl przepisów, instalacja zasilająca, do której podłączamy urządzenie na stałe, powinna być wyposażona w odpowiedni wyłącznik - możemy tak zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów instalacji, aby wyłącznik znalazł się w miejscu łatwo dostępnym, podobnie jak na przykład włącznik oświetlenia.  Pamiętajmy o zaplanowaniu rozmieszczenia urządzeń jeszcze przed położeniem płytek czy innym wykończeniem ścian.

Dane techniczne

Maskownica kabla przeznaczona do grzałek MOA i MEG z oferty firmy TERMA w wersjach PB (do podłączenia na stałe do instalacji elektrycznej). Oto jej podstawowe cechy:

  • regulacja odległości od ściany w zakresie 30 ÷ 65 mm;
  • przekrój maskownicy 20 x 30 mm;
  • kolor zlewający się z kolorem grzałki elektrycznej;
  • delikatna forma dopasowana do urządzenia.

Maskownica grzałek MEG i MOA to nasza kolejna propozycja, która ułatwia pracę i odpowiada wysokim oczekiwaniom naszych Klientów.

Wszystkie rozwiązania proponowane w Termie są sprawdzone i bezpieczne, a oferowana jakość wynika z wysokiej klasy materiałów i komponentów stosowanych w naszych produktach oraz z ciągłego procesu badań i polepszania jakości.