Porady

Nasze produkty dostępne są do zamówienia i zakupu z oferty magazynowej u naszych Partnerów Handlowych, a także w Internetowej Obsłudze Konsumenta, którą prowadzimy bezpośrednio z siedziby firmy w Czaplach.
Produkty elektryczne Terma: grzejniki i grzałki, wymagają zasilenia prądem elektrycznym. W artykule tłumaczymy jakie są rodzaje przyłączy elektrycznych oraz jak czytać symbole, którymi są opisane.
Grzejniki elektryczne TERMA posiadają fabrycznie zainstalowaną grzałkę elektryczną. W artykule wyjaśniamy co oznaczają symbole podłączeń charakterystyczne dla tej grupy produktów.
Grzejniki Terma posiadają różne rodzaje przyłączeń do układu centralnego ogrzewania. Objaśniamy co oznaczają poszczególne symbole podłączeń, które z nich pozwalają na instalację grzałki elektrycznej, a także podpowiadamy jakie zawory będą do nich pasowały.
W ofercie Termy znajdziecie grzejniki, które pozwolą wykorzystać nawet niewielkie dostępne przestrzenie: przy drzwiach, w kątach wewnętrznych lub zewnętrznych, a także pod skosami.
Terma w swoim wzorniku proponuje kilkaset kolorów spośród których wybierać możemy w zależności od modelu grzejnika. Podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać oferowane możliwości, aby stworzyć unikalną przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań i gustu.
ONE to unikalny model grzałki pozwalający zachować pierwotną formę grzejnika dzięki dopasowaniu grzałki do przekroju kolektora.
Mocowania RU dołączone do modelu DOMI malowane są na kolor grzejnika w przypadku kolorów z palety RAL oraz wybranych kolorów specjalnych. Ze względów technologicznych niektóre kolory specjalne nie mogą być zastosowane na mocowaniach RU, w takiej sytuacji do grzejnika dołączone są mocowania chromowane. Z niniejszej publikacji dowiesz się, do których kolorów grzejnika dołączone są jakie kolory mocowań.
Odpowiednie przygotowanie instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej pozwala w łatwy sposób zamontować grzejnik. Podpowiadamy w jaki sposób to zrobić, aby grzejnik użytkować bezpiecznie, a niezbędne przygotowania poczynić jeszcze zanim grzejnik do nas trafi. W artykule pokazujemy w jaki sposób korzystać z dokumentacji technicznej, aby w prawidłowy sposób wyprowadzić podłączenia hydrauliczne i elektryczne dla grzejników z wbudowaną fabrycznie grzałką ONE.
Właściwy dobór mocy grzejnika pozwoli zapewnić w pomieszczeniu ciepło, ale także umożliwi ekonomiczną eksploatację produktu. Sprawdź w jaki sposób dokonać obliczeń parametrów grzejnika w zależności od różnych czynników, takich jak przeznaczenie pomieszczenia, jego wielkość, wysokość, ilość okien oraz ścian zewnętrznych.
Wprowadzenie  Posiadamy pakiet usług i bezpłatnych narzędzi do integracji własnych systemów oraz aplikacji z danymi oraz materiałami źródłowymi Termy.   Wśród nich są usługi do automatyzacji zamówień po stronie Partnerów (EDI) zrzuty parametrów produktów, stanów magazynowych oraz cen do integracji sklepów Internetowych oraz aplikacji z...
Wizualizacje 3D można umieścić na własnej stronie, na kilka prostych sposobów.     Jeśli potrzebujesz umieść wizualizacje 3D dla wybranego produktu, a przy tym nie potrzebujesz łączyć wizualizacji z baza danych produktów (integrować materiałów) Wystarczy ze skopiujesz kod, który...
EN: A recent Android update has caused issues for some of our customers using the BlueLine App on certain devices. We’re currently working on a fix, but if you have one...
Polecamy krótki film, który pokazuje jak zainstalować grzałkę KTX w wersji MS ze złączem śrubowym zakrytym maskownicą. Maskownica nie tylko pozytywnie wpływa na estetyke instalacji, ale również zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewodów.
Polecamy krótką animację, która pokazuje zasadę działania zaworu z rurką zanurzeniową.
Polecamy krótką animację, która pokazuje sposób montażu zestawu maskującego dla popularnego zaworu z rozstawem 50 mm.
Jak w bezpieczny i estetyczny sposób zamaskować kabel zasilający grzałki? Polecamy krótką animację, która pokazuje sposób montażu maskownicy zaprojektowanej dla grzałek MOA, MOA-IR, MEG, DRY, SOA, SEC albo TDY.
Przed zakupem grzejnika należy dokładnie określić miejsce jego montażu, aby sprawdzić czy potrzebne będzie dodatkowe zabezpieczenie przed korozją.    Na powyższym rysunku strefa „X” oznacza źródło wody (obrys umywalki, kabiny prysznicowej, wanny, toalety, bidetu itp). W przypadku montażu grzejników w strefie „A”...
Polecamy krótki film, który pokazuje, jak działa zawór z głowicą termostatyczną.
Montaż grzejnika z podłączeniem Z1 oraz grzałką KTX 3
Jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik? Przedstawiamy krótki film instruktażowy.
W 2016r. w ofercie Terma pojawił się nowy model, grzejnik wykonany z profili miedzianych. Pająk, zdobywca II nagrody w konkursie Terma Design 2014 designem odwołuje się do tradycyjnych, polskich form zdobniczych, tzw. pająków, skomplikowanych form przestrzennych z użyciem łatwo dostępnych surowców. Wykonana z miedzi konstrukcja grzejnika Pająk doskonale odnajduje się...
Przedstawiamy krótki film instruktażowy nt. programowania timera 24-godzinnego grzałki KTX3.
Polecamy krótki film prezentujący montaż grzejnika z mocowaniami stałymi K30.
Prezentujemy film nt. instalacji grzałki MOA bez wtyczki.
Przedstawiamy film instruktażowy nt. montażu zaworu zintegrowanego z rozstawem 50 mm z rurką zanurzeniową.
Polecamy film instruktażowy nt. montażu grzałki KTX z kablem spiralnym oraz elementu TermaSplit.
Polecamy krótki film instruktażowy, który pokazuje, jak zamontować grzałkę MOA z wtyczką.
Polecamy film przedstawiający montaż grzejnika z mocowaniami MKT.
Polecamy interaktywną animację 3D, która pozwala lepiej zrozumieć budowę oferowanych przez nas zaworów. Animacja prezentuje zestaw zintegrowany termostatyczny, składający się z zaworów odcinającego oraz termostatycznego, przystosowany do wyprowadzeń instalacji o rozstawie 50 mm. Zawór termostatyczny jest uzbrojony w głowicę termostatyczną SLIM. Komplet zawiera również zaprezentowny w animacji zestaw adapterów...
W grzejniku elektrycznym z czynnikiem grzewczym źródłem ciepła jest grzałka umieszczona w jednym z kolektorów. Umieszczony w grzałce element grzejny rozgrzewa czynnik grzewczy, wymuszając w ten sposób jego krążenie (cyrkulację) w grzejniku. Cząsteczki cieczy ciepłej, dochodząc do góry, na skutek własnych ruchów mieszają się z cząsteczkami cieczy zimnej (tzw. zjawisko...
Pierwszym i najważniejszym kryterium doboru grzałki do grzejnika jest jej moc. Moc grzałki dopasowujemy do wydajności grzejnika dla parametrów 75/65/20°C, kierując się następującymi kryteriami: Dla większości grzałek z maksymalną nastawą temperatury ok. 60-65°C (np. MEG, MOA, REG, KTX, ONE) moc grzałki powinna być zbliżona do mocy...
Szeroka paleta wyboru otworów podłączeniowych w grzejniku pozwala także na wybranie optymalnej wersji do współpracy grzejnika z grzałką elektryczną. Takie połączenie niesie ze sobą wiele zalet.
Podstawowe porady dotyczące instalacji oraz użytkowania grzejników elektrycznych
Do prawidłowego funkcjonowania grzejniki elektryczne potrzebują wypełnienia właściwym czynnikiem grzewczym (nośnikiem ciepła). Czynnikiem tym może być woda lub olej. Jakie warunki powinien spełniać czynnik grzewczy, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie grzejnika elektrycznego? Nie powinien zawierać substancji powodujących korozję. Chodzi o trwałość grzejnika i elementu grzejnego. Czynnik powinien być odporny na...
We współczesnym domu lub mieszkaniu roi się od sprzętów elektronicznych i kabli. Co jakiś czas kupujemy coś nowego i … bywa, że brakuje nam gniazdek, więc sięgamy po przedłużacze. Dom pełen kabli! Brrr!
Zjawisko podróbek jest stare jak świat. Nierzadko cechują się niższą ceną, są - zdawać by się mogło - nawet dobrej jakości lecz często stanowią zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. Warto wybierać produkty ze sprawdzonego źródła, aby uniknąć kłopotów z użytkowaniem tych produktów.
Prezentujemy listę kolorów naszych produktów z palety RAL oraz kolory specjalne.
Ze względu na to, że produkty Termy są sprzedawane poza granicami Polski, niektóre z grzałek muszą mieć inną wtyczkę kabla zasilającego. Z czego wynikają różnice między wtyczkami?