Porady

W dzisiejszych czasach, kiedy oszczędności stają się coraz ważniejsze, wybór odpowiedniego grzejnika do domu może wydawać się wyzwaniem. Na rynku dostępne są różnorodne modele, od luksusowych, po te bardziej ekonomiczne. W TERMA, wierzymy, że wysoka jakość i efektywność nie muszą iść w parze z wysoką ceną. Ponadto Outlet oferuje wyjątkowo...
Wybór miejsca dla grzejnika łazienkowego musi być dobrze przemyślany, stanowi bowiem kluczową decyzję, która zapewni nam komfort cieplny i bezpieczeństwo. Przestrzeń w łazience w obecnym budownictwie deweloperskim, czy starym budownictwie lat poprzednich jest często ograniczona, co sprawia, że wybór miejsca dla grzejnika łazienkowego wymaga przyjrzeniu się różnym rozwiązaniom. Warto, więc poznać kilka kluczowych zasad, którymi warto się kierować oraz opcją funkcjonalnych grzejników łazienkowych dostępnych na rynku.
Tak! Remont mieszkania i wymiana grzejnika w trakcie sezonu grzewczego może stanowić wyzwanie, natomiast jest możliwa! Rozważmy trzy scenariusze, które są możliwe w Twoim otoczeniu.
Posiadając w domu grzejnik elektryczny, często zadajemy sobie pytanie, dlaczego górna partia tego grzejnika jest nieco chłodniejsza od pozostałej części. Odpowiedzią tutaj jest poduszka powietrzna. Kluczowym elementem jest rozszerzalność cieplna czynnika grzewczego. Wraz ze wzrostem temperatury tego czynnika wzrasta jego objętość, co prowadzi do wzrostu ciśnienia. Powietrze, jako gaz, jest...
Bezpieczeństwo grzałek jest kluczowym aspektem w projektowaniu urządzeń firmy Terma, mającym na celu zapewnienie użytkownikom nie tylko efektywności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa w użytkowaniu. Każda grzałka została wyposażona w co najmniej dwa zabezpieczenia, które mają zapobiec przegrzaniu, stanowi to bowiem jedno z największych potencjalnych zagrożeń. Pierwszym istotnym zabezpieczeniem jest...
Ogrzewanie pomieszczeń stało się inteligentne dzięki Terma SMART – rewolucyjnemu rozwiązaniu. Nasza linia elektrycznych produktów grzewczych, sterowanych bezprzewodowo, to system, który elastycznie dopasowuje się do Twoich potrzeb. Dzięki inteligentnemu sterowaniu możesz oszczędzać energię z dowolnego miejsca, a nowoczesny design i spójność w rodzinie produktów sprawią, że Twoje ogrzewanie będzie bardziej...
Wybierz rodzaj i powierzchnię pomieszczeń by oszacować potrzebną moc grzejnika dla Twojego domu.
Ogrzewanie podłogowe to obecnie jedno z najchętniej stosowanych rozwiązań w łazienkach, a także w pozostałych pomieszczeniach: salonach, przedpokojach, a nawet w sypialniach. Podpowiadamy jak łączyć ogrzewanie podłogowe zasilane z układu centralnego ogrzewania z grzejnikami łazienkowymi oraz ściennymi grzejnikami pokojowymi.
Nasze produkty dostępne są do zamówienia i zakupu z oferty magazynowej u naszych Partnerów Handlowych, a także w Internetowej Obsłudze Konsumenta, którą prowadzimy bezpośrednio z siedziby firmy w Czaplach.
Produkty elektryczne Terma: grzejniki i grzałki, wymagają zasilenia prądem elektrycznym. W artykule tłumaczymy jakie są rodzaje przyłączy elektrycznych oraz jak czytać symbole, którymi są opisane.
Grzejniki elektryczne TERMA posiadają fabrycznie zainstalowaną grzałkę elektryczną. W artykule wyjaśniamy co oznaczają symbole podłączeń charakterystyczne dla tej grupy produktów.
Grzejniki Terma posiadają różne rodzaje przyłączeń do układu centralnego ogrzewania. Objaśniamy co oznaczają poszczególne symbole podłączeń, które z nich pozwalają na instalację grzałki elektrycznej, a także podpowiadamy jakie zawory będą do nich pasowały.
W ofercie Termy znajdziecie grzejniki, które pozwolą wykorzystać nawet niewielkie dostępne przestrzenie: przy drzwiach, w kątach wewnętrznych lub zewnętrznych, a także pod skosami. W Twojej łazience jest tylko 30 cm za drzwiami, które możesz przeznaczyć na grzejnik? Sprawdź, który model będzie odpowiedni.
Terma w swoim wzorniku proponuje kilkaset kolorów spośród których wybierać możemy w zależności od modelu grzejnika. Podpowiadamy, w jaki sposób wykorzystać oferowane możliwości, aby stworzyć unikalną przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych oczekiwań i gustu.
ONE to unikalny model grzałki pozwalający zachować pierwotną formę grzejnika dzięki dopasowaniu grzałki do przekroju kolektora.
Mocowania RU dołączone do modelu DOMI malowane są na kolor grzejnika w przypadku kolorów z palety RAL oraz wybranych kolorów specjalnych. Ze względów technologicznych niektóre kolory specjalne nie mogą być zastosowane na mocowaniach RU, w takiej sytuacji do grzejnika dołączone są mocowania chromowane. Z niniejszej publikacji dowiesz się, do których kolorów grzejnika dołączone są jakie kolory mocowań.
Odpowiednie przygotowanie instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej pozwala w łatwy sposób zamontować grzejnik. Podpowiadamy w jaki sposób to zrobić, aby grzejnik użytkować bezpiecznie, a niezbędne przygotowania poczynić jeszcze zanim grzejnik do nas trafi. W artykule pokazujemy w jaki sposób korzystać z dokumentacji technicznej, aby w prawidłowy sposób wyprowadzić podłączenia hydrauliczne i elektryczne dla grzejników z wbudowaną fabrycznie grzałką ONE.
Wymagana moc grzejników dla poszczególnych pomieszczeń zwykle określona jest w specyfikacji technicznej budynku. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie dysponujecie odpowiednią dokumentacją, podpowiadamy jak obliczyć zapotrzebowanie na ciepło.
Wprowadzenie  Posiadamy pakiet usług i bezpłatnych narzędzi do integracji własnych systemów oraz aplikacji z danymi oraz materiałami źródłowymi Termy.   Wśród nich są usługi do automatyzacji zamówień po stronie Partnerów (EDI) zrzuty parametrów produktów, stanów magazynowych oraz cen do integracji sklepów Internetowych oraz aplikacji z...
Wizualizacje 3D można umieścić na własnej stronie, na kilka prostych sposobów.     Jeśli potrzebujesz umieść wizualizacje 3D dla wybranego produktu, a przy tym nie potrzebujesz łączyć wizualizacji z baza danych produktów (integrować materiałów) Wystarczy ze skopiujesz kod, który...
EN: A recent Android update has caused issues for some of our customers using the BlueLine App on certain devices. We’re currently working on a fix, but if you have one...
Polecamy krótki film, który pokazuje jak zainstalować grzałkę KTX w wersji MS ze złączem śrubowym zakrytym maskownicą. Maskownica nie tylko pozytywnie wpływa na estetyke instalacji, ale również zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewodów.
Polecamy krótką animację, która pokazuje zasadę działania zaworu z rurką zanurzeniową.
Polecamy krótką animację, która pokazuje sposób montażu zestawu maskującego dla popularnego zaworu z rozstawem 50 mm.
Jak w bezpieczny i estetyczny sposób zamaskować kabel zasilający grzałki? Polecamy krótką animację, która pokazuje sposób montażu maskownicy zaprojektowanej dla grzałek MOA, MOA-IR, MEG, DRY, SOA, SEC albo TDY.
Gdzie zamontować grzejnik łazienkowy? Są dwie kluczowe informacje, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem. Po pierwsze bezpieczeństwo, po drugie gwarancja! Dokładnie określ miejsce montażu, aby być pewnym, że jesteś bezpieczny w swojej łazience, a Twój nowy grzejnik będzie mógł podlegać reklamacji w razie uszkodzenia. Na powyższym...
Polecamy krótki film, który pokazuje, jak działa zawór z głowicą termostatyczną.
Montaż grzejnika z podłączeniem Z1 oraz grzałką KTX 3
Jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik? Przedstawiamy krótki film instruktażowy.
W 2016r. w ofercie Terma pojawił się nowy model, grzejnik wykonany z profili miedzianych. Pająk, zdobywca II nagrody w konkursie Terma Design 2014 designem odwołuje się do tradycyjnych, polskich form zdobniczych, tzw. pająków, skomplikowanych form przestrzennych z użyciem łatwo dostępnych surowców. Wykonana z miedzi konstrukcja grzejnika Pająk doskonale odnajduje się...
Przedstawiamy krótki film instruktażowy nt. programowania timera 24-godzinnego grzałki KTX3.
Polecamy krótki film prezentujący montaż grzejnika z mocowaniami stałymi K30.
Prezentujemy film nt. instalacji grzałki MOA bez wtyczki.
Przedstawiamy film instruktażowy nt. montażu zaworu zintegrowanego z rozstawem 50 mm z rurką zanurzeniową.
Polecamy film instruktażowy nt. montażu grzałki KTX z kablem spiralnym oraz elementu TermaSplit.
Planujesz zamontować grzałkę z wtyczką do swojego grzejnika łazienkowego? Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci w tym zadaniu. Przeczytaj lub oglądnij film instruktarzowy na naszym kanale @TermaTechnologie na YouTube!
Polecamy film przedstawiający montaż grzejnika z mocowaniami MKT.
Polecamy interaktywną animację 3D, która pozwala lepiej zrozumieć budowę oferowanych przez nas zaworów. Animacja prezentuje zestaw zintegrowany termostatyczny, składający się z zaworów odcinającego oraz termostatycznego, przystosowany do wyprowadzeń instalacji o rozstawie 50 mm. Zawór termostatyczny jest uzbrojony w głowicę termostatyczną SLIM. Komplet zawiera również zaprezentowny w animacji zestaw adapterów...
W grzejniku elektrycznym z czynnikiem grzewczym źródłem ciepła jest grzałka umieszczona w jednym z kolektorów. Umieszczony w grzałce element grzejny rozgrzewa czynnik grzewczy, wymuszając w ten sposób jego krążenie (cyrkulację) w grzejniku. Cząsteczki cieczy ciepłej, dochodząc do góry, na skutek własnych ruchów mieszają się z cząsteczkami cieczy zimnej (tzw. zjawisko...
Większość grzejników Terma można całkowicie zelektryfikować lub zamontować grzałkę elektryczną do modelu, która zostaje przyłączony do układu centralnego ogrzewania. Podstawowym kryterium, wyboru grzałki jest jej moc, podpowiadamy gdzie szukać stosownych informacji i jak kompletować grzałkę z grzejnikiem.
Grzałka elektryczna do grzejnika podłączana jest do jego kolektora. Terma oferuje największą gamę grzejników ozdobnych, grzejników łazienkowych i grzałek grzejnikowych. W zależności od potrzeb użytkownika, konstrukcji grzejnika oraz cech układu centralnego ogrzewania, można ją montować po prawej lub lewej stronie, z użyciem trójnika lub bez niego. Podpowiadamy jak uniknąć błędu przy montażu.
Jak prawidłowo zamontować grzałkę elektryczną? Czy potrzebne będą dodatkowe akcesoria? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu podczas montażu grzałki do grzejnika zasilanego z układu centralnego ogrzewania oraz grzejnika elektrycznego napełnionego czynnikiem grzewczym.
Terma oferuje gotowe grzejniki elektryczne napełnione olejem, z fabrycznie zamontowaną grzałką. Jeśli jednak posiadasz grzejnik, którego nie chcesz użytkować w instalacji centralnego ogrzewania, możesz samodzielnie napełnić go czynnikiem grzewczym.
We współczesnym domu lub mieszkaniu roi się od sprzętów elektronicznych i kabli. Co jakiś czas kupujemy coś nowego i … bywa, że brakuje nam gniazdek, więc sięgamy po przedłużacze. Dom pełen kabli! Brrr!
Polecamy zakupy naszych produktów bezpośrednio z naszego sklepu internetowego lub od Partnerów Handlowych, których listę znajdziecie na naszej stronie internetowej. Jeśli jednak zdarza się Wam okazja odkupienia, np. grzałki elektrycznej, koniecznie upewnijcie się że kupujecie oryginalny produkt.
Prezentujemy listę kolorów naszych produktów z palety RAL oraz kolory specjalne.
Na pewno nie raz wyjeżdżając za granicę zastanawialiście czy Wasza ładowarka do telefonu będzie pasowała do gniazdka elektrycznego w hotelu lub apartamencie. Przybliżamy typy gniazdek i wtyczek elektrycznych charakterystyczne dla poszczególnych krajów w Europie i na świecie.