Grzałka TNK

Funkcjonalność
Grzałka TNK służy do podgrzewania wody użytkowej w pojemnościowych ogrzewaczach wody od 80 do 140 litrów jako wspomagające źródło ciepła w sezonie grzewczym lub samodzielne — poza sezonem. Termostat urządzenia umożliwia płynną regulację temperatury wody w zbiorniku w zakresie 20-70°C. Dioda na obudowie sterownika informuje o pracy grzałki, urządzenie nie posiada wbudowanego włącznika sieciowego.

Bezpieczeństwo
Grzałka posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem odłączające zasilanie urządzenia po przekroczeniu temperatury 80°C. Po usunięciu przyczyny przegrzania użytkownik może samodzielne zresetować bezpiecznik

Wskazówki instalacyjne
• Nie wolno instalować grzałki w zbiornikach i instalacjach wykonanych w całości lub zawierających elementy ze stali nierdzewnej.
• Prawidłowa pozycja grzałki — poziomo, przewodem zasilającym ku dołowi.
• Element grzejny musi być w całości zanurzony w wodzie. Nie wolno zanurzać elementu grzejnego w cieczy innej niż woda.
• Podczas montażu należy zapewnić dobry kontakt pomiędzy kołnierzem mosiężnej głowicy a zbiornikiem, zabrania się stosować na gwincie jakichkolwiek materiałów uszczelniających.
• Zabrania się wkręcania elementu grzejnego za obudowę (należy użyć klucza 56).
• Grzałka TNK nie może pracować jednocześnie z innym czynnym źródłem ciepła ogrzewającego wodę w zbiorniku do temp. przekraczającej 80 °C, grozi to przegrzaniem grzałki.
• Zaleca się powierzyć wykwalifikowanemu instalatorowi z uprawnieniami SEP zarówno instalację, jak i pierwsze uruchomienie grzałki

Kolor
Obudowa sterownika w kolorze białym niezależnie od wariantu i mocy urządzenia

Funkcje grzałki

  • Regulacja temperatury: ręczna
  • Urządzenie przystosowane do pracy na wysokości: do 2000m n.p.m.
  • Zakres temperatur pracy: ok.20°C – 70°C
  • Zakres temperatur uruchamiających zabezpieczenie przed przegrzaniem: 80°C – 98°C

Specyfikacja techniczna

Zasilanie :
230V/50Hz
Dostępne moce elementu grzejnego :
2000, 3000W
Klasa ochrony urządzenia :
Klasa I
Przyłącze grzejnikowe :
G 1 1/4” lub G 1 1/2”
Stopień ochrony obudowy [IP] :
IP44
ModelMocRozmiar gwintuKod produktu
TNK2000G1 1/4TGBTNK 54 20 W1
TNK3000G1 1/4TGBTNK 54 30 W1
TNK2000G1 1/2TGBTNK 64 20 W1
TNK3000G1 1/2TGBTNK 64 30 W1
*Nasze produkty są ciągle rozwijane, żeby spełnić najwyższe normy i oczekiwania naszych Odbiorców, dlatego mogą wystąpić nieznaczne różnice pomiędzy prezentowanymi materiałami a rzeczywistym wyglądem produktów, niewpływające na ich parametry oraz funkcjonowanie.
W - kabel prosty z wtyczką
W - kabel prosty z wtyczką

Domyślnie dostępne są kolory: biały, silver, chrom oraz czarny. Przy jednorazowym zamówieniu w ilości min. 100 szt. w jednym kolorze, dostępne są również barwy z palety RAL oraz specjalne: brass i gold.

Nie gwarantujemy, że wyświetlany kolor będzie identyczny z rzeczywistym. Przed wyborem koloru sugerujemy kontakt z naszym najbliższym dystrybutorem, który jest wyposażony we wzornik kolorów palety RAL oraz wzornik kolorów specjalnych Terma Sp. z o.o

Powiązane produkty