BLOWER

Minimalistyczny design, maksymalna skuteczność ogrzewania
Blower to inteligentne urządzenie nadmuchowe z przepływem gorącego powietrza, zmieniające zwykły grzejnik rurkowy w wielofunkcyjne urządzenie grzewcze. Zaprojektowane zgodnie z unijną eko-dyrektywą, daje możliwość dostosowania pracy urządzenia do osobistych potrzeb, a funkcja Boostera pozwala na szybkie nagrzanie pomieszczenia. Montaż za rurkami grzejnika nie zmienia w sposób znaczący percepcji jego formy. Urządzenie pasuje do większości grzejników drabinkowych.

Funkcjonalność
Blower oferuje pięć trybów pracy: „Auto”, „Komfort”, „Eco”, „Boost”, „Ochrona przed zamarzaniem” oraz „Wakacje”. Tryb „Auto” oparty jest o inteligentne samouczące oprogramowanie, które dostosowuje pracę urządzenia do aktualnych potrzeb użytkownika oraz warunków panujących w pomieszczeniu (detektor obecności użytkownika, rozpoznanie otwarcia okna). Tryb Boostera (max. 90 minut) umożliwia szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu i utrzymanie jej przez określony czas. Urządzenie jest ciche i łatwe do utrzymania w czystości.  

Funkcja suszenia
Sterowanie urządzeniem jest intuicyjne i odbywa się za pomocą prostej klawiatury z wyświetlaczem, a zaprogramowanie wcześniej tryby pracy można modyfikować. Urządzenie wyposażone jest w modem kontrolny Fil-Pilote (oddzielna żyła sterująca, którą w przypadku  braku w budynku instalacji Fil-pilote należy odciąć i odpowiednio zabezpieczyć). Pamięć zegara i głównych ustawień pozwala na łatwy start urządzenia po odłączeniu lub awarii zasilania.

Bezpieczeństwo
Urządzenie wyposażono w szereg zabezpieczeń zapewniających bezpieczną i bezawaryjną pracę, m.in. wewnętrzna ochrona urządzenia przed przegrzaniem, ochrona pomieszczenia przed przegrzaniem podczas pracy w trybie Boost, blokada kodem PIN uniemożliwiająca dostęp do zaawansowanych funkcji, określenie maksymalnych granic zakresu regulacji temperatury w trybie Komfort. Ponadto, blokada klawiatury zabezpiecza przed niepożądanym uruchomieniem urządzenia przez dzieci.  
Urządzenie  w II klasie ochronności (nie wymaga uziemienia). BEZPIECZEŃSTWO GRZAŁEK ELEKTRYCZNYCH

Design
Optymalna głębokość umożliwia montaż za rurkami grzejnika położonymi co najmniej 90 mm od powierzchni ściany. Taka odległość gwarantuje łatwe zawieszanie ręczników do wysuszenia, a jednocześnie pozwala na stosowanie urządzenia nawet w niewielkich łazienkach. Może być stosowany z grzejnikami o płaskich lub okrągłych profilach, dyskretny design nie wpływa na wizualny odbiór bryły grzejnika.  

Kolorystyka
Urządzenie dostępne jest w kolorze białym (RAL 9016) i szarym (RAL 9006). 

Integracja z grzejnikiem
Urządzenie pasuje do większości grzejników drabinkowych. Integracja Blowera z grzejnikiem następuje poprzez montaż w kolektorze grzejnika elementu grzejnego TS3 oraz połączeniu go ze sterownikiem Blowera za pomocą przewodu zasilającego ze złączem typu Fast-On. W przypadku zakupu zestawu grzejnika z Blowerem, element grzejny typu TS3 zamontowany jest fabrycznie w kolektorze grzejnika. 

Funkcje grzałki

  • Bezpieczeństwo użytkowania dzięki mechanicznym i elektronicznym systemom zabezpieczającym.
  • Dyskretny design pasujący do grzejników o profilach okrągłych oraz płaskich;
  • Funkcja Boost czyli dmuchawa gorącego powietrza (umożliwia automatyczny i szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu);
  • Panel eksperta dający możliwość zmiany parametrów określonych dla poszczególnych trybów pracy;
  • Pięć zaprogramowanych trybów pracy pozwalających w łatwy sposób sterować urządzeniem;
  • Łatwy montaż do grzejnika za pomocą skręcanych uchwytów i złącza typu Fast-On;
  • „Inteligentne” sterowanie elektroniczne przekładające się na stabilną temperaturę w pomieszczeniu przy jednoczesnym minimalizowaniu zużywanej energii;

Specyfikacja techniczna

Zasilanie :
230 V AC
Dostępne moce elementu grzejnego :
400, 600, 800, 1000W
Klasa ochrony urządzenia :
Klasa II
Przyłącze grzejnikowe :
Fast-On
Stopień ochrony obudowy [IP] :
IP24
ModelKolorKod produktuKod konfiguracji
BlowerBiałyWEBL1K916F
Blower Silver AluminiumWEBL1K906F

Domyślnie dostępne są kolory: biały, silver, chrom oraz czarny. Przy jednorazowym zamówieniu w ilości min. 100 szt. w jednym kolorze, dostępne są również barwy z palety RAL oraz specjalne: brass i gold.

Nie gwarantujemy, że wyświetlany kolor będzie identyczny z rzeczywistym. Przed wyborem koloru sugerujemy kontakt z naszym najbliższym dystrybutorem, który jest wyposażony we wzornik kolorów palety RAL oraz wzornik kolorów specjalnych Terma Sp. z o.o

Powiązane produkty