BLOWER

Minimalistyczny design, maksymalna skuteczność ogrzewania
Blower to inteligentne urządzenie nadmuchowe z przepływem gorącego powietrza, zmieniające zwykły grzejnik rurkowy w wielofunkcyjne urządzenie grzewcze. Zaprojektowane zgodnie z unijną eko-dyrektywą, daje możliwość dostosowania pracy urządzenia do osobistych potrzeb, a funkcja Boostera pozwala na szybkie nagrzanie pomieszczenia. Montaż za rurkami grzejnika nie zmienia w sposób znaczący percepcji jego formy. Urządzenie pasuje do większości grzejników drabinkowych.

Funkcjonalność
Blower oferuje pięć trybów pracy: „Auto”, „Komfort”, „Eco”, „Boost”, „Ochrona przed zamarzaniem” oraz „Wakacje”. Tryb „Auto” oparty jest o inteligentne samouczące oprogramowanie, które dostosowuje pracę urządzenia do aktualnych potrzeb użytkownika oraz warunków panujących w pomieszczeniu (detektor obecności użytkownika, rozpoznanie otwarcia okna). Tryb Boostera (max. 90 minut) umożliwia szybkie podniesienie temperatury w pomieszczeniu i utrzymanie jej przez określony czas. Urządzenie jest ciche i łatwe do utrzymania w czystości.  

Funkcja suszenia
Sterowanie urządzeniem jest intuicyjne i odbywa się za pomocą prostej klawiatury z wyświetlaczem, a zaprogramowanie wcześniej tryby pracy można modyfikować. Urządzenie wyposażone jest w modem kontrolny Fil-Pilote (oddzielna żyła sterująca, którą w przypadku  braku w budynku instalacji Fil-pilote należy odciąć i odpowiednio zabezpieczyć). Pamięć zegara i głównych ustawień pozwala na łatwy start urządzenia po odłączeniu lub awarii zasilania.

Bezpieczeństwo
Urządzenie wyposażono w szereg zabezpieczeń zapewniających bezpieczną i bezawaryjną pracę, m.in. wewnętrzna ochrona urządzenia przed przegrzaniem, ochrona pomieszczenia przed przegrzaniem podczas pracy w trybie Boost, blokada kodem PIN uniemożliwiająca dostęp do zaawansowanych funkcji, określenie maksymalnych granic zakresu regulacji temperatury w trybie Komfort. Ponadto, blokada klawiatury zabezpiecza przed niepożądanym uruchomieniem urządzenia przez dzieci.  
Urządzenie  w II klasie ochronności (nie wymaga uziemienia).

Design
Optymalna głębokość umożliwia montaż za rurkami grzejnika położonymi co najmniej 90 mm od powierzchni ściany. Taka odległość gwarantuje łatwe zawieszanie ręczników do wysuszenia, a jednocześnie pozwala na stosowanie urządzenia nawet w niewielkich łazienkach. Może być stosowany z grzejnikami o płaskich lub okrągłych profilach, dyskretny design nie wpływa na wizualny odbiór bryły grzejnika.  

Kolorystyka
Urządzenie dostępne jest w kolorze białym (RAL 9016) i szarym (RAL 9006). 

Integracja z grzejnikiem
Urządzenie pasuje do większości grzejników drabinkowych. Integracja Blowera z grzejnikiem następuje poprzez montaż w kolektorze grzejnika elementu grzejnego TS3 oraz połączeniu go ze sterownikiem Blowera za pomocą przewodu zasilającego ze złączem typu Fast-On. W przypadku zakupu zestawu grzejnika z Blowerem, element grzejny typu TS3 zamontowany jest fabrycznie w kolektorze grzejnika. 

Funkcje grzałki

  • Bezpieczeństwo użytkowania dzięki mechanicznym i elektronicznym systemom zabezpieczającym.
  • Dyskretny design pasujący do grzejników o profilach okrągłych oraz płaskich;
  • Funkcja Boost czyli dmuchawa gorącego powietrza (umożliwia automatyczny i szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu);
  • Panel eksperta dający możliwość zmiany parametrów określonych dla poszczególnych trybów pracy;
  • Pięć zaprogramowanych trybów pracy pozwalających w łatwy sposób sterować urządzeniem;
  • Łatwy montaż do grzejnika za pomocą skręcanych uchwytów i złącza typu Fast-On;
  • „Inteligentne” sterowanie elektroniczne przekładające się na stabilną temperaturę w pomieszczeniu przy jednoczesnym minimalizowaniu zużywanej energii;

Specyfikacja techniczna

Zasilanie:
230 V AC
Dostępne moce elementu grzejnego:
400, 600, 800, 1000W
Klasa ochrony urządzenia :
Klasa II
Przyłącze grzejnikowe:
Fast-On
Stopień ochrony obudowy [IP] :
IP24
ModelKolorKod produktuKod konfiguracji
BlowerBiałyWEBL1K916F
Blower Silver AluminiumWEBL1K906F

Domyślnie dostępne są kolory: biały, silver, chrom oraz czarny. Przy jednorazowym zamówieniu w ilości min. 100 szt. w jednym kolorze, dostępne są również barwy z palety RAL oraz specjalne: brass i gold.

Nie gwarantujemy, że wyświetlany kolor będzie identyczny z rzeczywistym. Przed wyborem koloru sugerujemy kontakt z naszym najbliższym dystrybutorem, który jest wyposażony we wzornik kolorów palety RAL oraz wzornik kolorów specjalnych Terma Sp. z o.o

Powiązane produkty