Czy można wieszać wilgotne rzeczy na grzejnikach chromowanych?

Chrom nie jest powłoką szczelną. Naturalnie występujące mikropory powodują przenikanie substancji pod powłokę galwaniczną. Substancje chemiczne, w szczególności chlor, i inne substancje występujące w proszkach do prania i barwnikach tkanin, mogą wchodzić w reakcje powodując mikropęknięcia, rozwarstwianie się, płowienie, a w ostateczności nawet korozję grzejnika.
Terma stosuje rozwiązania, zabezpieczające grzejniki chromowane przed niebezpieczeństwem korozji, peknięć i odbarwień, zgodne z najwyzszymi i najnowocześniejszymi standardami na Świecie. Grzejnik przed chromowaniem zabezpieczany jest dwoma warstwami ochronnymi.
Pierwsza powłoka - miedź, ma bardzo dobre właściwości szczelne. Odpowiada za przygotowanie odpowiedniej przyczepności i stanowi idealne zabezpieczenie antykorozyjne. Miedź tworzy stabilną warstwę o grubości 20 mikronów. Delikatnie i trwało zaślepia nierówności stali, co dodatkowo zapewnia bardzo gładką powierzchnię pod aplikację kolejnych warstw.
Druga warstwą jest nikiel, który jest podkładem pod aplikację powłoki chromowanej i stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne. Powłoki z miedzi i z niklu są powłokami „szczelnymi”, ale charakteryzują się małą odpornością mechaniczną. Dlatego też nakłada się ostatnią warstwę w postaci chromu, który powoduje że detal się wybłyszcza, zmienia kolor z delikatnego odcieniu brązu na czysty srebrny. Dodatkowo, chrom jest powłoką bardzo odporną na uszkodzenia mechanicznie. Aby utrzymać stan grzejnika chromowanego w idealnym stanie, w żadnym wypadku nie należy czyścić powierzchni pochromowanych produktami zawierającymi chlor w jakiejkolwiek postaci. Nie należy również stosować ściernych środków czyszczących. Odradzamy także suszenie tkanin na grzejnikach chromowanych. W celu utrzymania gładkiej błyszczącej powierzchni, zalecamy delikatnie przecieranie grzejnika czystą i suchą ściereczką z mikrofibry.