AUTOR
Grzegorz Wołoszyndata
2015-07-22, 11:27Udane projekty często są owocem uważnego obserwowania natury. Grzejnik Cane, zaprojektowany przez Jacka Rynia, jest inspirowany kształtem pałek wodnych tworzących malownicze szuwary na brzegach jezior i stawów. Jego forma to realizacja śmiałego założenia, że kolektory wcale nie musza być zbudowane z elementów o jednolitych średnicach. Dzięki temu uzyskujemy bryłę, która – podobnie jak organiczne formy obserwowane w naturze – zadziwia nas harmonią niejednolitych elementów.
Jednak stworzenie dobrego projektu to nie wszystko. W przypadku grzejnika Cane istotnym wyzwaniem było wykonanie wysokiej jakości połączeń pomiędzy fragmentami rurek o trzech różnych średnicach. Nienaganne wizualnie i wytrzymałe spoiny udało się uzyskać dzięki doświadczeniu oraz zapleczu technologicznemu firmy Terma.
Grzejnik Cane sprawdzi się jako funkcjonalna ozdoba salonów, przedpokojów, a także przestronnych łazienek. Cane świetnie wkomponowuje się w wystrój nowoczesnych wnętrz, ale może stać się również atrakcyjnym akcentem we wnętrzach, w których dominują naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy cegła.
Trzy modele grzejnika Cane dostępne w katalogu Termy mają wysokość od 130 do 190 cm i stałą szerokość 39 cm. Moc grzewcza grzejnika dla parametrów 75/65/20°C wynosi od 569 do 768 W. Cane może być podłączony do instalacji c.o., wyposażony w dodatkową grzałkę elektryczną, a także funkcjonować jako niezależny grzejnik elektryczny (Cane E).
Grzejniki Termy są dostępne w 190 kolorach RAL, a także w 58 kolorach specjalnych. Szczegółowe dane techniczne oraz informacje o dostępnych opcjach kolorystycznych można znaleźć na stronie producenta: tearmaheat.pl.