Opakowania produktów grzewczych

Opakowania produktów grzewczych

O tym, że ekologia nie jest już wyłącznie modą czy trendem, ale koniecznością, nie trzeba dziś nikogo przekonywać. Artykuł ten przygotowaliśmy ze świadomością, że dbałość o środowisko naturalne jest naszym wspólnym zobowiązaniem, Termy jako Producenta i Twoim - jako Konsumenta.

Pakując dla Ciebie grzejnik, grzałkę elektryczną czy inny rodzaj towaru, dbamy zarówno o odpowiednie zabezpieczenie przesyłki na czas transportu, jak i dokładamy starań aby używać materiałów biodegradowalnych lub możliwych do ponownego przetworzenia. Tekstem, który czytasz pragniemy przybliżyć Ci, co oznaczają symbole na naszych opakowaniach i jak należy z nimi postępować.

Zauważ:

Na naszych opakowaniach znajdują się ikony informacyjne, wskazujące na materiał z jakiego wytworzono opakowanie. Wykorzystywana przez nas symbolika jest identyczna z przyjętą międzynarodową ikonografią, w której ideę recyklingu obrazują układające się w trójkąt strzałki.


Ciekawostka:

Logotyp recyklingu, czyli ułożone w trójkąt, ścigające się zgodnie z ruchem wskazówek zegara strzałki, to jeden z najbardziej znanych i rozpowszechnionych znaków na świecie. Jego twórcą jest Gary Anderson, który projektując ten symbol miał zaledwie dwadzieścia trzy lata. W 1970 r. wziął udział w konkursie zorganizowanym przez Container Corporation of America, uczestnicy mieli za zadanie stworzyć symbol przedstawiający odzyskiwanie papieru.
Intensywna promocja ekologii w ostatnich latach spowodowała, że w powszechnej świadomości logotyp oparty na trzech strzałkach ułożonych w trójkąt kojarzony jest z ideą wyrażoną hasłem “Reduce, Reuse, Recycle”.
Pierwotne znaczenie symbolu bazującego na trzech strzałkach zamykających trójkąt było jednak inne, oznaczało ono trzy etapy recyklingu;
zbieranie w społecznościach lokalnych;
wytwarzanie nowych produktów przez przedsiębiorstwa;
ostateczny zakup tych produktów przez konsumenta.
Pierwszy etap, dotyczący zbierania odpadów w społecznościach lokalnych, jest kluczowy dla całej idei recyclingu. Musimy mieć świadomość, że możemy przetworzyć i odzyskać tylko tyle ile zbierzemy. Niedostatki surowca pozyskiwanego z recyclingu uzupełnione zostaną poprzez proces produkcji z surowców naturalnych takich jak drewno, a także z nadprodukcją tworzyw sztucznych.

 

Nasze wyroby pakujemy w tekturowe kartony, w 100% nadające się do recyclingu oraz w folię termokurczliwą wytwarzaną z LDPE, polietylenu o małej gęstości. Jest on produkowany w 50% z granulatu pochodzącego z odzysku, jeśli więc jesteś naszym klientem już przyczyniłeś się do redukcji odpadów z tworzyw sztucznych. Kolejnym krokiem jaki możesz wykonać na rzecz środowiska naturalnego jest świadome segregowanie odpadów z naszych opakowań.

Poniżej znajdziesz krótki opis oznaczeń na naszych opakowaniach, które ułatwią Ci ich segregację.

20 C PAP, karton, tektura falista (C PAP - Cardboard PAPer)

Nasze grzejniki pakujemy w kartony wykonane ze standardowej falistej tektury, w żaden sposób nie wzbogacanej. Karton nie jest laminowany, nie posiada bariery wodnej ani tłuszczowej, nie jest klasyfikowany jako materiał odporny na płomienie. Maksymalna prostota materiału z jakiego wykonany jest karton powoduje, że ma on możliwie niski wpływ na środowisko. W pełni poddawany obróbce wtórnej wraca do nas w tej samej lub innej postaci przetworzonego produktu papierowego. Segreguj opakowania kartonowe razem z odpadami papierowymi.

04 LDPE, Polietylen małej gęstości (Low Density PoliEthylene lub PoliEthylene Low Density PELD)

Elementy opakowań takie jak folia termokurczliwa, pianki ochronne stosowane w celu ochrony narożników w grzejnikach, a także taśmy samoprzylepne należące do grupy polietylenów. Poszukując dostawców opakowań dla naszych wyrobów zawsze bierzemy pod uwagę kwestię ochrony środowiska naturalnego. Część naszych produktów, np. folia termokurczliwa jest w 50% wykonana z granulatu odzyskanego w drodze recyklingu.

Urządzenia elektryczne i elektroniczne

Grzejniki elektryczne oraz grzałki elektryczne wyposażone są w elementy elektroniczne, których w żadnym wypadku nie należy utylizować wraz z odpadami komunalnymi. Kiedy zakończysz użytkowanie takiego produktu oddaj go do punktu zbiórki i recyklingu urządzeń elektrycznych lub, zutylizuj w inny sposób, zgodnie z lokalnymi wytycznymi zarządzania odpadami elektrycznymi i elektronicznymi.

Po zakończeniu użytkowania produktu oddaj go do punktu zbiórki urządzeń elektrycznych

Zachęcamy, segreguj odpady i miej realny wpływ na ochronę środowiska!

 

Na koniec – obalamy mity dotyczące recyklingu

Mit 1. Segregacja odpadów jest kosztowna

Niektórzy z nas sądzą, że segregowanie śmieci wiąże się z dodatkowymi kosztami. W rzeczywistości jednak opłaty komunalne za wywóz śmieci są dużo niższe dla osób, którzy stosują się do wymogów recyklingu.

Mit 3. Jednostkowa selekcja śmieci nie ma znaczenia dla procesu odzysku

W rzeczywistości im wcześniej przebiega segregacja odpadów - najlepiej tuż po zużyciu samego produktu - tym większy odzysk surowców wykorzystanych do ich wytworzenia.

Mit 2. Segregacja śmieci jest bezskuteczna

Bezspornie, wykorzystanie surowców wtórnych znacząco zmniejsza konieczność wyniszczającej środowisko eksploatacji nowych materiałów, dlatego tak ważne jest wyodrębnienie odpadów nadających się do ponownego wykorzystania.

Mit 4. Użytkowanie produktów “bio” jest ekologiczne, czyli biodegradowalne sztućce (nie)przyjacielem każdego grillowicza

Papierowe i plastikowe elementy zastawy to rozwiązanie wygodne i powszechnie stosowane podczas spotkań przy grillu oraz na dziecięcych imprezach. Należy mieć świadomość, że sztućce, nawet te opatrzone nazwą “biodegradowalne” są mniej ekologiczne niż standardowe noże i widelce wielorazowego użytku. Takie produkty “bio” są łatwiejsze do połamania od zwykłego plastiku, czyli z założenia mają szybciej znikać. W rzeczywistości ich degradacja jest możliwa jedynie w bardzo wysokiej temperaturze w specjalnych sortowniach - wyrzucone do zwykłego kosza nie ulegną rozpadowi. Modne nazewnictwo w tym przypadku przegrywa z tradycyjną zastawą stołową.