o konkursie /

INTRO

TERMA DESIGN to konkurs skierowany do projektantów sztuki użytkowej oraz wszystkich, którzy pasjonują się projektowaniem oryginalnych i innowacyjnych produktów. To pełna inspiracji przestrzeń, łącząca design i pragmatyzm w poszukiwaniu nowych wdrożeń produktowych
o konkursie /

TERMA DESIGN 2016

Mając na względzie kierunki rozwoju technologicznego, uwarunkowania rynku, jak i troskę o środowisko naturalne, tematem przewodnim tegorocznej edycji jest CIEPŁO Z PRĄDU. Uczestnicy zmierzą się z zadaniem zaprojektowania elektrycznego urządzenia grzewczego, łącząc atrakcyjną formą i elementarny pragmatyzm.
o konkursie /

POPRZEDNIE EDYCJE

W poruszanej dotychczasowo tematyce: grzejnik łazienkowy (2008), grzejnik łazienkowy z funkcją suszenia (2010), ogrzewanie przyszłości (2013), slow (2014) zaprezentowano łącznie ponad 700 projektów, wyłaniając 23 Laureatów. Osiem prac konkursowych zostało wdrożonych do masowej sprzedaży, stanowiąc świadectwo udanego połączenia atrakcyjnego designu i funkcjonalności. Konkurs cieszył się popularnością nie tylko wśród uczestników, lecz także Jury, w którego skład wchodziły wybitne osobiści świata nauki, techniki i sztuki.
o konkursie /

SYMPOZJUM

Konkurs poprzedzony zostanie sympozjum, podczas którego nastąpi seria interdyscyplinarnych prelekcji nawiązujących do tematu konkursu. Zorganizowane we współpracy z uczelnią wyższą spotkanie będzie ubogaceniem nie tylko dla konkursowiczów, lecz także wszystkich zainteresowanych zjawiskiem ciepła, na które spojrzy się z wielu perspektyw, m.in.: fizyki, medycyny, energetyki, etnografii, biologii czy inżynierii przemysłowej.
Szczegóły już wkrótce.
Patroni medialni
o konkursie /

VRnisaż

Prace Laureatów przedstawione zostaną w formacie 3D z wykorzystaniem technologii wirtualnej rzeczywistości. Nagrodzone prace w postaci prototypów zostaną zaprezentowane szerokiemu gremium podczas Łódź Design Festival 2016.
Wdrożone produkty
W poruszanej dotychczasowo tematyce: grzejnik łazienkowy (2008), grzejnik łazienkowy z funkcją suszenia (2010), ogrzewanie przyszłości (2013), slow (2014) zaprezentowano łącznie ponad 700 projektów, wyłaniając 23 Laureatów. Osiem prac konkursowych zostało wdrożonych do masowej sprzedaży, stanowiąc świadectwo udanego połączenia atrakcyjnego designu i funkcjonalności. Konkurs cieszył się popularnością nie tylko wśród uczestników, lecz także Jury, w którego skład wchodziły wybitne osobiści świata nauki, techniki i sztuki
CERAM
TERMA DESIGN 2014 | temat: Slow
laureat: Bartłomiej Drabik
RIBBON
TERMA DESIGN 2008 | temat: Slow
proj. Bartłomiej Drabik
ANGUS
TERMA DESIGN 2010 | temat: projekt grzejnika łazienkowego z funkcją suszenia
proj. Artes Design
PAJĄK
TERMA DESIGN 2014 | temat: Slow
proj. Monika Kreft
CHRUST
TERMA DESIGN 2014 | temat: Slow
proj. Małgorzata Knoblach i Igor Wiktorowicz
PILLOU
TERMA DESIGN 2012 | temat: Slow
proj. Tomasz Krzempek, Marta Szaban
CELLULAR
TERMA DESIGN 2012 | temat: Slow
proj. Konrad Basan
CYKLON
TERMA DESIGN 2010 | temat: projekt grzejnika łazienkowego z funkcją suszenia
laureaci: Maja Zalewska, Marek Kostykiewicz

To top