Czy można wieszać wilgotne rzeczy na grzejnikach chromowanych?

Chrom nie jest powłoką szczelną. Naturalnie występujące mikropory powodują przenikanie substancji pod powłokę galwaniczną. O ile woda nie stanowi większego zagrożenia, o tyle inne substancje chemiczne, w szczególności chlor, i inne substancje występujące w proszkach do prania i barwnikach tkanin, mogą wchodzić w reakcje powodując mikropęknięcia, rozwarstwianie się, płowienie, a w ostateczności nawet korozję grzejnika.
Terma stosuje rozwiązania, zabezpieczające grzejniki chromowane przed niebezpieczeństwem korozji, peknięć i odbarwień, zgodne z najwyzszymi i najnowocześniejszymi standardami na Świecie. Grzejnik przed chromowaniem zabezpieczany jest dwoma warstwami ochronnymi.
Pierwsza powłoka - miedź, ma bardzo dobre właściwości szczelne. Odpowiada za przygotowanie odpowiedniej przyczepności i stanowi idealne zabezpieczenie antykorozyjne. Miedź tworzy stabilną warstwę o grubości 20 mikronów. Delikatnie i trwało zaślepia nierówności stali, co dodatkowo zapewnia bardzo gładką powierzchnię pod aplikację kolejnych warstw.
Druga warstwą jest nikiel, który jest podkładem pod aplikację powłoki chromowanej i stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne. Powłoki z miedzi i z niklu są powłokami „szczelnymi”, ale charakteryzują się mała odpornością mechaniczną. Dlatego też nakłada się ostatnią warstwę w postaci chromu, który powoduje że detal się wybłyszcza, zmienia kolor z delikatnego odcieniu brązu na czysty srebrny. Dodatkowo, chrom jest powłoką bardzo odporną na uszkodzenia mechanicznie. Chrom jest odporny na czynniki obojętne, zatem wilgotny ręcznik nie będzie wpływał niekorzystnie na walory estetyczne grzejnika. Natomiast jeśli ten sam ręcznik byłby nasączony innymi czynnikami aktywnymi może wystąpić ryzyko pojawienia się przebarwień czy innych uszkodzeń powłoki. Aby utrzymać stan grzejnika chromowanego w idealnym stanie przez dużo dłuższy okres czasu niż gwarantowany przez Terma, należy stosować się do poniższych zaleceń. W żadnym wypadku nie należy czyścić powierzchni pochromowanych produktami zawierającymi chlor w jakiejkolwiek postaci. Nie należy także stosować ściernych środków czyszczących.

Skontaktuj się z nami

Wysyłając wiadomość wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych zamieszczonym w niniejszym formularzu w celach kontaktowych przez administratora danych - Terma Sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Czaple 100, 80-298 Gdańsk zgodnie z treścią ustawy o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133, poz. 883).

To prevent automated spam submissions leave this field empty.